Wniebogłosy - Ekumeniczne Warsztaty Muzyczne :: 2010-09-08 :: Napisał: Tomasz Leoniuk

Warsztaty odbędą się w klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 w Warszawie.
Rozpoczną się w piątek 22 października i potrwają przez cały weekend.
Zaczniemy od Sacred Harp - nieznanej w Polsce, a żywej w Stanach Zjednoczonych tradycji śpiewu białego, która powstała tam w XIX w. W sobotę jedna z grup nauczy się pieśni z tradycji trzech chrześcijańskich denominacji, druga będzie odkrywać tajniki pantomim.

Warsztaty zakończymy koncertem w niedzielę 24 października o godzinie 18.00 w kościele św. Trójcy przy pl. Małachowskiego.

Chcemy, żeby nasz śpiew był modlitwą o jedność chrześcijan.

Już wkrótce szczegółowy program.
Udział w warsztatach jest bezpłatny (dobrowolna składka wysokości 5 zł mile widziana).
Zapewniamy noclegi, wyżywienie i dofinansowanie dojazdu do Warszawy (do 50 zł).

Zapraszamy do zapisywania się. Liczba miejsc ograniczona! Weźmiemy pod uwagę kolejność zgłoszeń.
Zapisy na stronie: http://areopag.eu/url.html do 17 października.

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu Programu Młodzież w Działaniu oraz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Patronat medialny objął portal ekumenizm.pl


Dyrygenci i prowadzący zajęcia:

Joanna Maluga - absolwentka Dyrygentury Chóralnej w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina Warszawie. Studia dyrygenckie kontynuowała w Instytucie Muzyczno-Pedagogicznym im. Zoltana Kodály'a przy Akademii Muzycznej w Budapeszcie. W latach 2007-2009 stypendystka Balassi Institute oraz International Kodály Society. Umiejętnosci dyrygenckie doskonaliła podczas kursów mistrzowskich pod kierunkiem Johannesa Prinza (Austria), Petera Erdeia (Węgry) oraz Ragnara Rasmussena (Norwegia). Zawodowo związana jest z Parafią Ewangelicko-Augsburską Św. Trójcy w Warszawie, gdzie pełni funkcję kantora. Jest kierownikiem artystyczntym i dyrygentem chóru kameralnego Varsoviae Regii Cantores.

ks. Grzegorz Cebulski - Urodził się we Wrocławiu. Absolwent Prawosławnego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. W latach 1989-90 studiował w Moskiewskiej Akademii Duchownej. Od roku 1984 pełnił funkcję dyrygenta-psalmisty przy wrocławskich cerkwiach. Współpracuje i wielokrotnie występował ze świeckimi chórami wykonując partie solowe. Dwukrotnie został laureatem nagrody dyrygenckiej Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce (1987, 1994). W 1993 roku decyzją Soboru Biskupów został nagrodzony Orderem św. Marii Magdaleny. Od 1995 roku jest w składzie duchowieństwa Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego jako psalmista-dyrygent. Autor opracowań i aranżacji. W 1997 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury i Sztuki medalem Zasłużonego Działacza Kultury oraz w 2006 Medalem Gloria Artis. Od roku 2005 jest wykładowcą Międzynarodowego Seminarium Letniego Convivium w Czechach. Artysta chóru Cantores Minores Wratislavienses oraz dyrygent męskiego chóru Oktoich.

Hubert Kowalski - kompozytor, muzyk, wokalista, pedagog. Urodził się w 1972 roku w Kamieniu Pomorskim. Mąż Aliny i tata Zosi i Hani.
Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Szczecinie, w klasie kontrabasu. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego. W latach 1992 - 1995 był członkiem Bałtyckiej Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, a od 1994 także Kameralnej Orkiestry Festiwalu Muzyki Współczesnej im. W. Lutosławskiego w Szczecinie.
Od 1993 roku związany z wykonującym współczesne gatunki muzyczne zespołem Deus Meus, z którym nagrał cztery płyty. Od 2000 roku był związany z zespołem muzyki dawnej - Bractwo Lutni z Dworu na Wysokiej. Zajmuje się badaniem i interpretowaniem muzyki średniowiecznej i renesansowej. Ostatni projekt to realizowane razem z Tomaszem Stańko połączenie muzyki XV i XVI wieku z współczesną improwizacją jazzową.
Od roku 2003 jest związany z Chórem Polskiego Radia w Krakowie.
Pracuje także jako pedagog, w latach 2002-2004 prowadził chór młodzieżowy przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Był także twórcą projektu edukacyjnego o muzyce średniowiecznej, który został zrealizowany w 2003 roku w Malborku. Współtworzył muzykę do musicalu Zazdrosna Miłość, który powstał w krakowskim środowisku dominikańskim. Ostatnio pracuje nad nagraniem autorskiej płyty.

Varsoviae Regii Cantores - chór kameralny, zespół bardzo młody – zarówno pod względem czasu istnienia, jak i wieku chórzystów. Zespół liczy czternaście osób, są to studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Założycielem i dyrygentem chóru Varsoviae Regii Cantores jest Joanna Maluga, absolwentka Dyrygentury Chóralnej w Warszawskiej Akademii Muzycznej oraz Akademii Muzycznej im. Ferenca Liszta w Budapeszcie.



Autor: Dorota Glińska

Comments
No comments have been made yet.
<<< Poprzednia strona 1 Następna strona >>>

Dodaj komentarz
Name
Email (optional)
:: Comment ::
;):weirdo::unsure::s:roll::push::puke::oh::o:love::idea::huh::hmm::eek::amazed::\'(:P:O:D:@:):$8)
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Pozostało znaków:
CAPTCHA
Security Code (copy the security code from the image above)
Hasło (admins only)
Powered by Fusion News © 2006 - 2009, FusionNews.net.